Kaardilugemine |

Kaardilugemine

Kaardilugemise alused

Kohe alguses tuleb ära öelda, et kaardilugemine pole mingi lihtne ja mugav tee võidule ning on palju keerulisem, kui see telesaadetest või filmidest tunduda võib. Kui see oleks lihtne rahateenimisviis, kasutaksid seda kõik.

Kui Sa pole tuttav Blackjacki põhistrateegia või reeglitega, siis soovitame Sul kindlasti esmalt lugeda läbi meie Blackjacki reeglite lehe. Ka kõige kogenumad kaardilugejad lähtuvad oma mängus Blackjacki baasstrateegiast. Eduka kaardilugemise aluseks on nii head matemaatilised võimed kui ka suurepärane mälu. Arvestada tasuks ka sellega, et ükskõik, kui hea on Su mälu või kaardilugemisoskused, pole kaardilugemisega saavutatav eelis suurem kui umbes 2%. Ja ka see eelis tuleb välja eelkõige pikas perspektiivis ning vahepeal võib Su kontoseis käia üles-alla nagu Ameerika mägedel.

Kaardilugemise põhialuseks on reegel, et kui pakis on palju kümneid, pilte ja ässasid, on mängija võidutõenäosus suurem ja seetõttu võib ka suuremaid panuseid teha. Samuti võib vahel olla kasulik seista olukorras, kus tavastrateegia alusel oleks tark kaarte juurde võtta.

Seismine: Mängija võib otsustada seista, kui tema kaartide summa on 12 kuni 16, aga ta teab, et pakis on järel väga palju kümnepunktiseid kaarte.

Kindlustus: Keskmiselt saab diiler juhul, kui tema avatud kaart on äss, blackjacki 30,87%-l juhtudest (kui mängitakse kuue kaardipakiga) ja kindlustuspanuse tegemine pole kasumlik. Samas, kui see tõenäosus tõuseks üle 33,33%, oleks panuse tegemine juba kasumlik. Kaardiloendajad teavad, millal on kaardipakis palju kümneid järel, ning oskavad õigel hetkel teha suuri kindlustuspanuseid.

Duubeldamine: Tavaliselt loodab mängija duubeldades saada 10-punktilist kaarti. Kui pakis on niisuguseid kaarte palju järel, muutub ka duubeldamise edukus tõenäolisemaks.

Blackjack: Kui pakis on palju pilte, näevad nii diiler kui ka mängija rohkem Blackjacke, aga mängija saab oma raha tagasi suhtes 3:2, kuid diiler ei saa.

Alistumine: Kümneterohkes pakis on alistumine sageli hea võimalus. Juurdevõtmise puhul oleks mängijal oht lõhki minna ja seismise puhul oleks diileril omakorda võimalus hea tulemus saada.

Splits: Ka jagamise (split) puhul on mängija võidupotentsiaal oluliselt parem, kui ta teab, et pakis on järel palju 10 punkti väärilisi kaarte, sest nii suureneb nii mängija hea punktisumma kui ka diileri lõhkimineku tõenäosus.

Miks on kaardilugemine tõhus

Mahaläinud kaarte meeles pidades suudab mängija üsna täpselt arvestada välja, milline on tema võidutõenäosus erinevaid valikuid tehes ning selle alusel on omakorda võimalik teha kasulikke valikuid - kas soovitakse kätt üldse mängida ning kui jah, siis kui palju soovitakse panustada. 

Silmas tuleb aga pidada seda, et kaardilugemine on tõhus vaid päriskasiinodes või online-kasiino live-diileriga mängutoas.