Blackjacki reeglid |

Blackjacki reeglid ja strateegia

Blackjacki põhireeglid on iseenesest küllaltki lihtsad:

  • Pead saama kätte kaardid, mille väärtus on kõrgem kui diileri kaartidel.
  • Sinu kaartide punktide summa ei tohi ületada 21 ehk Sa ei tohi lõhki minna.

 

Blackjacki mängimiseks võidakse kasutada korraga üks kuni kaheksa 52 kaardist koosnevat pakki. Numbrikaardid annavad punkte täpselt oma numbri jagu. Pildikaardid annavad kümme punkti ning ässad 1 või 11 punkti (sõltuvalt sellest, kumb annab Sulle parema tulemuse). Käe väärtuseks loetakse kõigi Sulle jagatud kaartide summat. Parim käsi Blackjackis kannab nime Blackjack ja koosneb ässast ning 10-punktisest kaardist (pilt või 10). 

Mängu käik

Esmalt teevad mängijad oma panuse. Seejärel jagab diiler kaks kaarti kõigile mängijatele ja ka endale.

Üks diileri kaartidest jagatakse algselt tagurpidi. Tagurpidi jagatud kaarti nimetatakse ka augukaardiks.

Kui diileri nähtav kaart on äss, on võimalik teha ka panus, mida nimetatakse kindlustuseks. Selle panuse võit on 2:1, kui diiler saab Blackjacki. Kindlustuspanuse tegemine pole kohustuslik ja nende suurus ei tohi ületada algselt tehtud panuse suurust.

Kui lauas on mitu mängijat, teeb esimese panuse diilerist vasakul olev mängija. Mängijal on järgmised võimalused:

  • Seisa (Stand): mängija otsustab mängida kaartidega, mis tal on ja ei soovi kaarte juurde võtta.
  • Juurde (Hit): mängija võtab veel ühe kaardi (või kui soovib, siis ka mitu kaarti) juurde. Kui selle tulemusena ületab mängija kaartide summa 21, siis on ta "lõhki" ja kaotab jaotuse.
  • Duubelda (Double): mängija kahekordistab oma panuse ning saab ühe (ja ainult ühe) kaardi juurde.
  • Poolita (Split): kui mängijal on käes kaks sama väärtusega kaarti, võib ta jagada need kaheks erinevaks käeks. Sel juhul jagab diiler automaatselt igale käele teise kaardi. Selle valiku tegemisel on mängijal taas mõlema käe puhul valikud poolita, juurde ja duubelda
  • Loobu (Surrender): see võimalus ei pruugi kõigis kasiinodes kättesaadav olla. Kui see võimalus on kasutatav, siis võib mängija pärast esimese kahe kaardi saamist oma mängukäest loobuda ja saada pool rahast tagasi.

Kui kõik mängijad on oma valiku teinud, avalikustab diiler oma peidetud kaardi. Kui diileri punktisumma on 16 või väiksem, võtab ta ühe kaardi juurde. Erandiks on olukord, kus diileril on käes äss ja lisaks üks või mitu kaarti, mille punktide kogusumma on kuus (seda kombinatsiooni kutsutakse "pehmeks 17-ks"). Mõnes kasiinos võtab diiler kaardi juurde ka pehme 17-ga.

Kui diileri kaartide punktisumma ületab 21, siis võidavad kõik mängijad, kelle käsi pole lõhki. Kui diiler ei lähe "lõhki", otsustab käe võitja see, kumma mängija käe punktide väärtus on kõrgem. Võidu suurus on tavaliselt kahekordne panuse summa, kui mängija võidab Blackjackiga, on võit aga mõnes online-kasiinos ka suurem.

Blackjacki strateegia

Blackjacki jaoks on välja pakutud mitmesuguseid strateegiaid, aga kõigil nendel strateegiatel on mõned aluspõhimõtted, mida oma rahast hooliv mängija kindlasti järgima peab. Selle strateegia võtab kompaktselt kokku järgmine tabel:

blackjack kasiino

Ülaltoodud tabel näitab strateegiat online-kasiino mängude jaoks või nende päriskasiinode laudade jaoks, kus on kasutusel rohkem kui 3 kaardipakki. Tabel kehtib eeldusel, et diiler ei võta kaarte juurde, kui tal on "pehme" 17, mängija võib duubeldada alati, sõltumata kätteajagatud kaartide summast (ka pärast splittimist) ja Blackjacki puhul makstav võit on vähemalt 3:2.

Tähtede tähendused

S = Seisa
H = Võta juurde
Dh = Duubelda või kui duubeldamine pole lubatud, siis võta juurde
Ds = Duubelda või kui duubeldamine pole lubatud, siis seisa
SP = Poolita

Halvad strateegiad

Toome siinkohal välja ka mõned laialt promotud strateegiad, mida pole soovitab järgida.

  • Ära lõhke (Never bust)

Selle strateegia puhul ei võta mängija kunagi kaarte juurde kui tal on kõva 12 või suurem punktisumma. Kõik muud otsused olid sarnased tavastrateegiaga. Seda strateegiat kasutav mängija annab "majale" ligi 4-protsendise eelise.

  • Jäljenda diilerit (Mimic the dealer)

Selle strateegia puhul toimib mängija sarnaselt diilerile seatud reeglitega - võtab kaardi juurde alati, kui punktisumma on 16 või väiksem ja muul juhul seisab. Samuti ei kasuta mängija selle strateegia puhul kunagi duubeldamise ega poolitamise võimalust, sest ka diileril pole neid võimalusi.